Anasayfa Hakkımızda Faaliyet Alanlarımız Misyonumuz İletişim

ÜNİVERSİTE VE LABORATUARLAR İÇİN TAVSİYE EDİLEN MODELLER

DT RDA-400
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler ( GxDxY ) : 60x61x189 cm /390 lt. brüt hacim / Cam kapaklı
DT RDA-400 B
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler ( GxDxY ) : 60x61x189 cm /390 lt. brüt hacim / Blok kapaklı
FKT-380 G
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler ( GxDxY ) : 60x63x183 cm /380 lt. brüt hacim / Cam kapaklı

FKT-380 B
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler ( GxDxY ) : 60x63x183 cm /380 lt. brüt hacim / Cam kapaklı
DT RDA-700
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler ( GxDxY ):100x79x200 cm /725 lt. brüt hacim / Cam kapaklı
DT RDA-1200 PB
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler (GxDxY):140x71x210 cm /1200 lt. brüt hacim / Blok kapaklı

 

 
DT RDA-1200 PG
+2°C/+8°C Aşı saklama dolabı
Dış ölçüler (GxDxY):140x71x210 cm /1200 lt. brüt hacim / Cam kapaklı
   
     
 

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME

Yukarıda verilen bilgiler tamamen firmamızın tavsiyesidir ve ürün alımında kolaylık sağlaması için düzenlenmiştir.Sağlık Bakanlığı ya da herhangi bir kurum bunlardan sorumlu değildir.Aşı dolabında tercih yapmadan önce ürün hacmi ve raf sayısı ve daha önce kullanmış olduğunuz soğutucunun hacmini göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan aşı dolabını tercih etmeniz önerilir.

Ayrıca;

  • Blok kapaklı veya Cam kapaklı aşı dolapları tercih edilebilir.Çok nemli bölgeler için blok kapaklı aşı dolabı cam da oluşacak terlemenin önüne geçeceğinden bu modelin tercih edilmesi önerilir.
  • Tavsiye edilen yukarıdaki aşı saklama dolaplarını isteğe bağlı olarak Datalogger( veri kaydedici) ile de kullanabilirsiniz.
  • Aşı dolaplarının çalışmasında ortam ısısı önemli olup +15 +30 derecede verimli çalışmaktadır.
  • Elektrik kesintilerinde aşı dolaplarının muhafaza süresi diğer dolaplar gibi kısadır.Bu yüzden güç kaynağı kullanımı tavsiye edilir.
  • Voltaj ile ilgili (düşük ve yüksek voltaj) dalgalanmaların önüne geçmek için Regülatör kullanımı tavsiye edilir.
  • Aşı dolaplarının kontrol sorumluğu kullanıcıya(tüketiciye) ait olup her türlü önlemi almak zorundadır.Bunun ile ilgili oluşabilecek zararlardan firma sorumlu tutulamaz.

SAĞLIK BAKANLIĞI HANGİ DOLAPLARI UYGUN BULUYOR ?

-Sağlık Denetleme Merkezlerinde aşılar, aşı saklama dolabında saklanmalı; bu dolaplarda mutlaka bir termometre olmalı, bozulan veya kırılanın yerine hemen yenisi konulmalı ve aşı saklama dolabının ısısı +2 ile +8 dereceler arasında korunmalıdır.(Özellikle +4 derecede kalması sağlanmalıdır)

NOT:Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 13.03.2009 tarih ve 7941 sayılı Genişletilmiş Bağışıklama Programı genelgesinde Aşı dolabı olarak buzluk ve alt bölümü olan çift kapılı no-frost buzdolabı tercih edilmelidir, denmesine karşın son zamanlarda teknolojik gelişmeler ışığında üretilen aşı ve antiserum saklayan dolapların teknik açıdan uygunluğunu kanıtladıkları taktirde kullanımlarının uygun olacağı bildirilmiştir.(Uzm.Dr.Seher MUSAONBAŞIOĞLU Bakan a. Başkan yardımcısı)

.Aşı saklama dolabının kapısına bir ısı izlem çizelgesi yapıştırılarak, dolabın ısısı sabah ve akşam bu çizelgeye kaydedilmelidir. Isı izlem çizelgesinin altında soğuk zincir sorumlusu ve yardımcısının adı soyadı bulunmalı ve her takipte imzalanmalıdır.
-Aşı saklama dolabı, aşırı soğuk ve sıcaktan korunmalı,muhafazalı uygun bir odaya ve duvardan 15-20 cm. uzaklıkta düz bir zemine yerleştirilmelidir.Bu odanın anahtarı ise sadece Aşı ve Soğuk zincir sorumlusunda bulunmalıdır

Aşılar yalnızca aşı saklama dolabı raflarında tutulmalı ve aşı şişeleri ile aralarında yeterli hava akımı olacak şekilde yerleştirilmelidir.Aşı yerleştirilmesinde miadı yakın bir sürede dolacak aşıların en kolay alınabilecek ön kısımda bulunmasına dikkat edilmelidir.

Dolap kapağına hiçbir şey koyulmamalı, buzdolabına asla aşı dışında içecek, yiyecek ve benzeri maddeler koyulmamalıdır

Aşı saklama dolabının üst rafına Polio, Sarı humma ve Kızamık aşıları; orta rafına PPD solusyonu ve BCG aşısı; alt rafına DBT,TT,Td,Hepatit B ve sulandırıcıları yerleştirilmelidir.En alt kısma dolap ısısının sabit tutulmasına yardımcı olmak üzere su şişeleri yerleştirilmelidir

 

Etiketler:aşı dolabı,kit dolabı,ilaç dolabı,serum dolabı,tek kapılı aşı dolabı,iki kapılı aşı dolabı,cam kapaklı aşı dolabı,blok kapaklı aşı dolabı,emsaş aşı dolabı,rudimed aşı dolabı,aşı saklama dolapları,kit saklama dolapları,aşı dolabı fiyatları,asm aşı dolabı,hastane aşı dolabı,aşı dolabı servis,aşı dolabı istanbul,aşı dolabı özellikleri,aşı dolabı ikinci el,faley aşı dolabı,eczane soğuk zincir dolabı,eczane aşı dolabı,uğur aşı dolabı,uğur aşı dolabı fiyat,no-frost aşı dolabı,veteriner aşı dolabı,laboratuar buzdolabı,medikal buzdolabı,ilaç buzdolabı,aşı buzdolabı

Copyright © 2007- 2019 DT DUYGU LTD.ŞTİ  Her hakkı saklıdır.